FNC 5 SA PRESÚVA DO TIPOS Arény – Zimný štadión Ondreja Nepelu. Tí z vás, ktorí už majú svoje lístky, dostanú od Predpredaj.sk email s novou stupenkou s ešte lepšími (drahšími) miestami a najlepším výhľadom.

Na FNC 3 sa bude konať odveta! Tlkanec spomínal aj dopingovú kauzu!

Už 27.12.2022 sa v ringu Fight Night Challenge v Zoner BOBYHALL v Brne stretnú boxerské legendy slovenskej scény. Erik Tlkanec sa postaví proti Michalovi Plesníkovi v boji šesťnásobných majstrov Slovenska, ktorí sa príliš v láske nemajú!

Na zápasy je to medzi oboma aktuálne 2:1 pre Plesníka, ktorý sa na úkor Tlkanca stal v jednom prípade majstrom Slovenska. Pred týmto duelom, mal mať ale Michal Plesník problém s dopingovou skúškou, na ktorej napokon obstál.

„Dopingovka nás po zápase zobrala na testovanie, kde sa Mišo dopustil priestupku. V trenkách mal nádobku, z ktorej mu na zem vypadol uzáver. Dopingový komisár vyšiloval, ale dopadlo to tak, že Mišo nebol vinný a nebol pozitívny.“

„Tým, že vyhral tento zápas, si nárokoval na účasť na olympijskú kvalifikáciu namiesto mňa. Ja som bol dovtedy v reprezentácii. Mali sme mať rozstrelový zápas na ktorý sa kvôli chorobe nezúčastnil. Pred našim tretím zápasom ho odhalili, že je pozitívny. Vtedy som vyhral a v treťom kole bol dvakrát počítaný,“ konštatoval Tlkanec.

Pôvodne sa obaja kvalitní boxeri mali stretnúť na FNC už dávnejšie. Erik pri jednom z nácvikov na tréningu utrpel zranenie, ktoré ho napokon z očakávaného duelu vyradilo. „Martin Valihora ma nechtiac stlačil do oka palcom a praskol mi kosť. Nemohol som sparovať, ale trénoval som plynule, šlo len o to, aby som nesparoval. Takže som pripravený na tento duel na sto percent,“ pokračoval šesťnásobný majster Slovenska v boxe.