FNC 5 SA PRESÚVA DO TIPOS Arény – Zimný štadión Ondreja Nepelu. Tí z vás, ktorí už majú svoje lístky, dostanú od Predpredaj.sk email s novou stupenkou s ešte lepšími (drahšími) miestami a najlepším výhľadom.
Marek Fučo Fučík

Fučo plánuje splniť stokilový sľub: Nechám si odrezať cecky alebo spáliť tuk

V decembri sa po dlhých rokoch vrátil späť do sféry bojových športov. A úspešne. Obľúbený slovenský komik a herec Marek Fučík koncom minulého kalendárneho roka zvesil rukavice z klinca a opäť vkročil medzi laná. V trojkolovom boxerskom súboji si na body poradil s Pavlom Vaškom. Prostredie v ringu mu zachutilo, preto nebude chýbať ani na aprílovom turnaji Fight Night Challenge 6 v Bratislave.

Stand-up komik známy pod prezývkou „Fučo“ si pred nadchádzajúcim duelom stanovil zaujímavú osobnú výzvu. Hoci ho nesužuje žiadny váhový limit, z telesnej hmoty chce ubrať. „Musím ráno vstávať, pracovať na kondícii a trpieť celý tento proces. Je mi zle, nemôžem si dať ani kávu. Ešte ja blbec poviem, že schudnem na sto kíl bez pika a šalátov. Potom si dám večer krupicovú kašu a mám z toho výčitky,“ s typickými žartovnými poznámkami sa zamýšľa.  

Pokiaľ sa mu sľub splniť nepodarí, bude si musieť zafarbiť vlasy na blond. Priebeh chudnutia podľa jeho vlastných slov nezodpovedá predstavám. Po vizuálnej stránke však vyzerá byť podstatne zmenený. „Pribral som päť kíl. Neviem, čím to je. Musím s tým niečo robiť. Posledné dni už pijem iba citrónovú vodu a stále priberám. Keď bude najhoršie, asi pôjdem na liposukciu, nechám si odrezať cecky alebo si spálim tuk,“ so smiechom hľadá východiská.

Humánny knokaut

Marek Fučík má za sebou kariéru v thajskom boxe. Že v ňom technika a schopnosti ostali potvrdil práve v decembri. „Vtedy som do toho šiel s Vaškom, od ktorého je možné čakať všeličo. Bál som sa, že ho neprehľadajú a vytiahne flintu. Je nevyspytateľný. Ja som mal strašnú nadváhu. Naháňať niekoho, kto mi navyše nejde peniaze, tri kolá po ringu, bolo naprd,“ vracia sa spôsobom sebe vlastným k úspešnému podujatiu Fight Night Challenge 5.

Tentokrát sa proti nemu postaví Ján Strausz, brat speváka vystupujúceho pod pseudonymom René Rendy. „On to má v hlave usporiadané. Navyše je z ulice, takže nebude špekulovať. Príde sa pobiť, dá zo seba to najlepšie, čo sa doposiaľ naučil. Za to ho rešpektujem. Ľudia uvidia pekný box,“ posiela kompliment svojmu aprílovému protivníkovi.

Vzhľadom na skúsenosti bude „Fučovi“ patriť rola favorita, ktorú by bezpochyby rád potvrdil. „Pokiaľ to bude možné, zápas by som chcel ukončiť nejako humánne. Voči tomuto súperovi mi je blbé, že ho musím zbiť. Nie je to ale hra, musím to spraviť. Najlepšie by bolo keby som ho ukončil jedným spodkom a budem spokojný,“ predostiera subjektívnu predikciu.