FNC 5 SA PRESÚVA DO TIPOS Arény – Zimný štadión Ondreja Nepelu. Tí z vás, ktorí už majú svoje lístky, dostanú od Predpredaj.sk email s novou stupenkou s ešte lepšími (drahšími) miestami a najlepším výhľadom.

Martínek vs Hron! Legendy, ktorých prezývky majú hlbší význam!

Michal Martínek patrí medzi najskúsenejších MMA zápasníkov v Česko-Slovensku. Na konte má titul v Oktagon MMA, kde sa stal vôbec prvým šampiónom akejkoľvek divízie. Aktuálne zápasí v poľskej organizácií KSW do ktorej sa dostal z ruskej ACA. Je bývalý hokejista, ktorý hrával po boku reprezentantov, jedným z nich je aj Žigmund Pálffy, s ktorým pôsobil v jednom tíme v Skalici. Ťažkotonážnik má prezývku „Blackbeard“, ku ktorej sa viaže aj príbeh.

„Robil som na bráne vyhadzovača a po jednom zásahu na nás bola privolaná polícia. Dotyčný nepochádzal z Česka a po anglicky ma opísal na polícii ako blackbearda, takže tak to celé vzniklo,“ konštatoval Michal Martínek, ktorý sa osobnou ochranou a strážením objektov venuje stále, aktuálne vo vedúcej pozícii. Michal si od malička dával pozor na ľudí, ktorí nemali zábrany a nevedeli sa vpratať do kože.

„Na základnej i na strednej som nemal rád tých, čo šikanovali druhých. Ak som také niečo videl, aj vďaka tomu, že som bol vyšší a silnejší som vždy zasiahol. Nemám rád šikanu, šikanátor aspoň pochopil, že byť na druhej strane nie je príjemné,“ pokračoval v rozhovore 187 cm vysoký borec.

Michalovým súperom bude české postojárska legenda Tomáš Hron, prezývaný „Rattlesnake“. Hron má na konte v kariére niekoľko významných úspechov, medzi ktorými je aj účasť v slávnej Glory. Sám z bojovými športami začal hlavne preto, aby schudol zo 130 kilogramov. V kariére má cez 100 profizápasov a na konte má tituly z celého sveta vrátane organizácií WKN, WKA či Kings of the Ring.

Jeho prezývka odzrkadľuje jeho záľubu v chovaní jedovatých hadov a jašteríc. „Je to niečo čo mám neskutočne rád. Neraz sa stalo, že ma hrýzli, ale dalo sa to prežiť. V zápase s Michalom pôjdeme ako do každého iného zápasu aj napriek tomu, že sa poznáme a sme kamaráti,“ konštatoval brnenský rodák, ktorý v rámci svojej trénerskej kariéry odchoval Mateja Peňáza.