FNC 5 SA PRESÚVA DO TIPOS Arény – Zimný štadión Ondreja Nepelu. Tí z vás, ktorí už majú svoje lístky, dostanú od Predpredaj.sk email s novou stupenkou s ešte lepšími (drahšími) miestami a najlepším výhľadom.
Matej Király

Király má pred stretom veľkých chlapov nebojácny odkaz: Budem pripravený odolávať granátom! 

Keď na začiatku decembra vkročia medzi laná, ring sa bude otriasať v základoch. K najatraktívnejším predstaveniam bratislavského turnaja Fight Night Challenge 5 by mal patriť duel dvoch obávaných ťažkotonážnikov a uznávaných mien domácej scény. Matej Király si zmeria sily s Alexandrom Cvernom. 

Hoci má Alexander Cverna už 46 rokov, do starého železa ešte rozhodne nepatrí. V prebiehajúcom kalendárnom roku už stihol absolvovať tri duely pod pravidlami MMA a ďalší má naplánovaný na november. „Má celkom slušne nabehnutú zápasovú šnúru, takže bude v dobrej forme. Iba mu chcem odkázať, že budem pripravený na každú variantu jeho útokov a takisto odolávať jeho granátom,“ so zdravým sebavedomím hovorí Matej Király. 

Práve konfrontácie v rámci ťažkej váhy patria dlhodobo medzi najatraktívnejšie, keďže rozhodnúť ich môže jediná dobre mierená rana. Odvracať zrak sa pri týchto vystúpeniach rozhodne neoplatí. „Očakávam dobrú bitku. Obaja sme veľkí chlapi, ktorí vedia rozdať bomby. Zápasíme s tými najväčšími menami z československej scény. Verím, že ľudom doručíme pekný boj,“ pokračuje zakladateľ bratislavského King’s Gym. 

Pre Mateja Királyho pôjde už o tretí zápas na pôde Fight Night Challenge. V ringu sa už pod boxerskými pravidlami stretol so Samuelom „Pirátom“ Krištofičom a bol taktiež historicky prvým účastníkom bitky vo fackovaní. Na domácej pôde v hlavnom meste republiky by na svoje konto rád pridal prvé víťazstvo.

Slovenský velikán svojho nadchádzajúceho konkurenta dobre pozná. Neraz sa spolu stretli v rámci tréningového procesu. „Alex bojuje dlhé roky, ale nie je neporaziteľný. Keď sme spolu sparovali, bol som ešte mladý nebojácny bujak. Dnes už predsa len trochu viac premýšľam, snažím sa aj taktizovať a robiť tento šport pekným aj pre oko diváka,“ zakončuje krátkym ohliadnutím sa do minulosti. 

Fight Night Challenge 5 je na programe 2. decembra vo vynovenej bratislavskej NBC aréne na Pasienkoch. Hlavný zápas celého večera zaobstará známy petržalský raper Momo a bývalý hokejista NHL Marcel Hossa. Chýbať nebudú ani ďalšie známe tváre ako napríklad Priscilla Versluis, Barón či Filip Sulík. Kompletnú kartu nájdete po kliknutí TU. Vstupenky sú v predaji v sieti predpredaj.sk.