FNC 5 SA PRESÚVA DO TIPOS Arény – Zimný štadión Ondreja Nepelu. Tí z vás, ktorí už majú svoje lístky, dostanú od Predpredaj.sk email s novou stupenkou s ešte lepšími (drahšími) miestami a najlepším výhľadom.
Pavol Vaško, Marek Fučík

Pali Hari chce proti Fučovi špeciálne pravidlá: Box s lakťami?! 

Na predchádzajúcom turnaji v Trnave sa postaral o obrovský rozruch, keď v návale emócií uštedril súperovi lakeť a okamžite bol diskvalifikovaný. Pali Hari absolvuje už 2. decembra ďalšiu výzvu pod hlavičkou Fight Night Challenge. Zoči-voči sa mu tentokrát postaví vychýrený zabávač Marek „Fučo“ Fučík. 

Pavol Vaško nie je vo sfére bojových športov žiadnym zelenáčom. Za sebou má dlhoročnú kariéru v kickboxe, pričom štyrikrát dokráčal k titulu majstra Slovenska. Na štyri roky sa z diania vytratil, keďže podľa vlastných slov si chcel odpočinúť od zhruba dve dekády trvajúceho tréningového vyťaženia. 

Do akcie sa vrátil už na trnavskom turnaji, kde však Dynamicovi uštedril nepovolený úder a bol diskvalifikovaný. Že si dá tentokrát na podobné skraty pozor zaručiť nedokázal. „Chcem sa dohodnúť s rozhodcom, že pokiaľ tam niekomu uletí lakeť, proste budeme pokračovať ďalej. Nové pravidlá, box s lakťami,“ so smiechom reagoval muž s prezývkou Pali Hari na septembrovej úvodnej tlačovej konferencii.

Oproti spomenutému vystúpeniu nastala zmena taktiež vo váhovej kategórii. Limit sa z pôvodných 105 kilogramov posunul na 115. „Môžem jesť koľko chcem a nemusím sa stresovať, že nespravím váhu. Pred zápasom som kvôli chudnutiu nespal. Už to nikdy nechcem absolvovať,“ priznal okrem iného hobby hudobník. 

Premiéru na pôde Fight Night Challenge si odkrúti Marek „Fučo“ Fučík. Známy stand-up komik svojho nadchádzajúceho oponenta veľmi dobré pozná, keďže spoločne podstúpili viacero tréningov thajského boxu. Dvojica si posielala poriadne pikantné odkazy nielen prostredníctvom sociálnych sietí, ale tiež osobne. Pri staredowne dokonca nechýbala ani menší roztržka, pri ktorej museli zasahovať členovia ochranky. 

„Nechcem si dokázať, že porazím Vaška, knokautujem ho alebo vyhrám Stanley Cup. Nepotrebujem to. Z niečoho som sa vyhrabal, dostal druhú šancu a nepatrím do starého železa. Nerobím to pre peniaze, ale sám pre seba, pre dobrý pocit,“ ozrejmil dôvody, prečo sa rozhodol prijať ponuku na boxerský zápas. 

Fight Night Challenge 5 je na programe 2. decembra vo vynovenej bratislavskej NBC aréne na Pasienkoch. Hlavný zápas celého večera zaobstará známy petržalský raper Momo a bývalý hokejista NHL Marcel Hossa. Chýbať nebudú ani ďalšie známe tváre ako napríklad Priscilla Versluis, Alexander Cverna či Filip Sulík. Kompletnú kartu nájdete po kliknutí TU. Vstupenky sú v predaji v sieti predpredaj.sk.