FNC 5 SA PRESÚVA DO TIPOS Arény – Zimný štadión Ondreja Nepelu. Tí z vás, ktorí už majú svoje lístky, dostanú od Predpredaj.sk email s novou stupenkou s ešte lepšími (drahšími) miestami a najlepším výhľadom.
Erik Tlkanec

Zápas, aký u nás nemá obdoby: Bude to krčmová bitka, priznal Tlkanec

Výzva, ktorú by nezobral len tak hoci kto. Slovenský boxer Erik Tlkanec si na najbližšom galavečeri Fight Night Challenge 6 otestuje svoje kvality rovno proti trojici borcov. Jeho súpermi budú Michal Mikefitko“ Kováčik, Patrik Rigodanzo a český zástupca Patrik Lakatoš. Netypická konfrontácia prinesie niečo, čo sme na slovenskej bojovej scéne doteraz nemali možnosť vidieť.

Zápas bude prebiehať pod boxerskými pravidlami, kde proti Tlkancovi budú môcť v ringu stáť naraz až dvaja jeho súperi. Tretí bude stáť za lanami ako náhradník, pričom kedykoľvek môže svojho spolubojovníka vystriedať.

Sám vojak v poli sa novému formátu musí vedieť prispôsobiť, pretože to zásadné mení hru. Uviedol, že súperov určite nepodcení. „Možno na začiatku som bol taký, že budem boxovať s ľuďmi, ktorí dovtedy nezápasili. Myslel som si, že nebudem musieť ani trénovať, no potom som sa dozvedel, že jeden z mojich protivníkov je boxer a má nejaké zápasy za sebou,“ poukázal na Lakatošove predošlé skúsenosti.

Ďalej priznal, že zloženie jeho súperov je veľmi nepríjemné, vzhľadom na to, že všetci z nich aktívne športujú. Nepôjde však o jeho prvú skúsenosť s podobným “neférovým“ meraním síl. Na tréningu už okúsil, čo je to nastúpiť proti viacerým oponentom v jednu chvíľu. „Počas sparingu som si už vyskúšal zápasiť s dvomi boxermi, ktorý boli o do mňa ťažší. Išli sme tri kolá po tri minúty. Striedali sa na mne a bolo to strašné,“ odtajnil.

„Mám pred tým zápasom väčší rešpekt ako obvykle,“ povedal skúsený slovenský bojovník a dodal:. „Dokonca by som to nazval iným športom.“ So svojimi protivníkmi sa zhodol, že pôjde o krčmovú bitku vzhľadom na nedostatok skúseností dvoch z nich.

Duel bude každopádne extrémne zaujímavý. „Z mojej strany to bude trošku freestyle,“ načrtol stratégiu, ale konkrétnu taktiku vraj nemá, pretože na taký druh konfrontácie sa nedá pripraviť. „Pre všetkých to bude niečo nové. Nikto z nás sa v tom necíti komfortne a nevieme čo sa bude diať,“ navnadil fanúšikov na turnaj s poradovým číslom šesť.